Chorzowskie szkoły w rankingu

Opublikowano

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” opublikowała już 20. edycję rankingu ogólnopolskiego szkół ponadgimnazjalnych. Tradycyjnie pod uwagę brane były m.in. wyniki z matur i sukcesy w olimpiadach. Dwie chorzowskie placówki znalazły się w gronie  najlepszych liceów w kraju. To  I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego i Liceum w Zespole Szkół Stowarzyszenia Rodzin Archidiecezji Katowickiej. Nasze szkoły zajęły odpowiednio 110. i 171. miejsce. W województwie śląskim popularny „Słowak” zdobył 11. pozycję, natomiast „Katolik” – 18.

W ogólnopolskim rankingu techników nie znalazła się niestety żadna chorzowska placówka. Trzy nasze szkoły można za to znaleźć w zestawieniu wojewódzkim. Technikum Ekonomiczne w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego uplasowało się na 63. miejscu, Technikum Mechaniczno-Elektryczne w ZSTiO nr 3 znalazło się na 71. miejscu, a Technikum Gastronomiczne w ZSGU na 89.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *