Zapomniany Stary Ratusz

Opublikowano

Ulica Ratuszowa w Chorzowie Batorym nie jest wśród naszych mieszkańców jakoś bardzo kojarzona. Nie mniej jednak znajduje się tam jeden z najpiękniejszych zabytków naszego miasta Stary Ratusz. Budynek w stylu neobarokowym został wybudowany w 1916 roku a autorem projektu był Dominik Drescher. W przeszłości przyciągał oczy wielu przechodniów i był wizytówką naszego miasta. Po zakończeniu II Wojny Światowej został oddany w ręce milicji a później właścicielem stała się śląsko-dąbrowska Solidarność, która nie była w stanie odrestaurować już wtedy zdewastowanego  budynku i wszedł w posiadanie Polki mieszkającej na stale w Hiszpanii. Mimo wielu pomysłów takich jak bank,restauracje, fitness, biura w dalszym ciągu nie udało się zagospodarować budynku i terenów wokół niego. Niedawno został zmodernizowany dach budynku ale prace zostały przerwane i obecnie budynek jest w bardzo złym stanie.  Poniżej przedstawiamy zdjęcia Starego Ratusza. Miejmy nadzieję, że budynek w niedługim czasie w sposób mądry zostanie zagospodarowany i w całości odrestaurowany.

 

dsc_0004 dsc_0005 dsc_0006 dsc_0007 dsc_0008 dsc_0009

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *